Wybierz wolność bez okularów

Wewnątrzgałkowe (IOL), wieloogniskowe soczewki klasy premium

Soczewka wieloogniskowa Reverso®

Wieloogniskowe soczewki wewnątrzgałkowe Reverso?

Pobierz naszą ulotkę o soczewkach linii Reverso®, które uwolnią cię od problemu widzenia z bliska po operacji zaćmy.

pobierz teraz

Prawdziwa wolność

REVERSO® to soczewka wyjątkowa. Dzięki niej możesz doświadczyć całkowitej wolności od okularów do czytania. Innowacyjny produkt firmy CRISTALENS jest przeznaczony do implantacji u tych pacjentów, którzy już są po operacji zaćmy, ale zastosowana w trakcie zabiegu sztuczna soczewka pozwala na ostre widzenie jedynie do dali.

Jak to działa?

Wieloogniskowe soczewki REVERSO® należy do tak zwanych soczewek wieloogniskowych. Oznacza to, że dzięki swojej zaawansowanej konstrukcji zapewnia wiele punktów ogniskowania światła. Z punktu widzenia pacjenta oznacza to możliwość ostrego widzenia zarówno obiektów znajdujących się blisko, jak i tych, które są oddalone.

To, co czyni REVERSO® wyjątkowym produktem na rynku, to między innymi fakt, że może być zastosowana u osób, które już są po operacji zaćmy. Do tej pory pacjenci, którzy w trakcie zabiegu mieli zastosowany implant jednoogniskowy (zapewniający ostre widzenie do dali) musieli później używać okularów do czytania. Alternatywą był zabieg wymiany sztucznej soczewki, który jednak nie tylko jest drogi, ale również obarczony pewnym ryzykiem, tym większym im więcej czasu upłynęło od pierwszej operacji.

Wieloogniskowe soczewki REVERSO® rozwiązują ten problem ? mogą być “doszczepione” niezależnie od czasu, jaki upłynął od pierwszego zabiegu. Sama operacja jest też znacznie szybsza i prostsza niż usunięcie zaćmy! REVERSO® umieszcza się z tyłu za tęczówką (strukturą anatomiczną oka, która reguluje ilość światła padającego na siatkówkę), a przed wszczepioną wcześniej do torebki soczewką jednoogniskową.

Poniższa ilustracja pokazuje położenie wieloogniskowej soczewki REVERSO® w układzie optycznym oka.

widzenie po zaćmie

Soczewki REVERSO® mogą być wszczepiane nie tylko wtedy, gdy pacjent jest już po operacji zaćmy, ale w czasie tego samego zabiegu. W takim wypadku możliwe są dwie opcje:

  1. Do torebki wszczepiana jest soczewka jednoogniskowa ARTIS® PL E, a na torebkę odszczepia się wieloogniskowy implant REVERSO®. Tego rodzaju rozwiązanie stosowane jest w wadach prostych.
  2. Pacjentom z astygmatyzmem (szczegółowe wyjaśnienie wady znajduje się w zakładce o soczewce torycznej ARTIS® PL T) do torebki wszczepia się implant ARTIS® PL T, a następnie odszczepia REVERSO®.

Wybór najlepszego rozwiązania wymaga posiadania specjalistycznej wiedzy medycznej, dlatego zapraszamy do konsultacji z lekarzem prowadzącym.